Aktualności:


3.09.2010 Renowacja parowozu TKt48-29
 
 
Parowóz-pomnik stojący na stacji Szczecin Główny, doczekał się remontu. Od dnia dzisiejszego, członkowie Towarzystwa Miłośników Kolei Drezynowych i Zabytków Kolejnictwa (www.drawienskie.drezyny.com) rozpoczynają prace renowacyjne w/w parowozu. Planowane jest przywrócenie oryginalnej malatury oraz pełnych oznaczeń eksploatacyjnych, stosowanych na "tekatkach". Zapraszamy także osoby spoza Towarzystwa, które byłyby chętne do pomocy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt e-mailowy na adres: sakor@o2.pl31.07.2010 Naprawa instalacji elektrycznej w magazynie stacji Drawno
 
 
Panujące w magazynie towarowym "egipskie ciemności" sprawiły, że postanowiliśmy przyjżeć się instalacji elektrycznej w tym pomieszczeniu. Po krótkim czasie, udało nam się zlokalizować zwarcie i doprowadziliśmy instalację do stanu używalności. Oprócz tego, rozpoczeliśmy naprawę drezyny DR03, uszkodzonej podczas przejazdu z Wrzosowa do Karlina.


- Więcej zdjęć w galerii.

25.07.2010 TMKDiZK na "Jarmarku ogórkowym" w Kaliszu Pom.
 
 
Wczoraj nasze Towarzystwo, wzięło udział w corocznym Jarmarku ogórkowym, odbywającym się w Kaliszu Pomorskim. Na naszym stoisku, zaprezentowaliśmy nasze dytychczasowe dokonania oraz plan zagospodarowania linii Drawno - Kalisz Pomorski na cel turystyki drezynowej. Dodatkowymi atrakcjami była kolekcja modeli kolejowych w skali H0 ze zbiorów Sławomira Wieczorka, Marcina Danielaka, Krzysztofa Liszewskiego oraz Bartosza von Spiczak-Brzezińskiego. Za pomoc w organizacji naszego stoiska, dziękujemy Panu Krzysztofowi Ignaszewskiemu z miejscowego Stowarzyszenia "Bastion Tradycji"


- Więcej zdjęć w galerii.

13.06.2010 Pociąg drezynowy z Wrzosowa do Karlina
 
 
W dniu wczorajszym, odbył się przejazd specjalny drezynami ręcznymi oraz spalinowymi na odcinku Wrzosowo - Karlino (linia Kołobrzeg - Białogard). Przejazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród przypadkowych ludzi, zgromadzonych na trasie przejazdu. Niestety nie obyło się bez awarii. Pod sam koniec trasy, po wjeździe na stacje Karlino, okazało się że w drezynie DR03 wytopiła się panewka mocująca oś napędową. Do celu drezyna dojechała na przyprzęgu do drezyny DL2-01. Przejazd można uznać za udany.


Zdjęcia:

- Więcej zdjęć w galerii.

28.05.2010 Pociąg drezynowy
 
 
Dnia 12 czerwca 2010 roku, Miasto i Gmina Karlino, przy współpracy z naszym Towarzystwem oraz Polskimi Liniami Kolejowymi - Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie, organizują przejazd specjalny pociągu drezynowego na odcinku Wrzosowo - Karlino (linia Kołobrzeg - Białogard). W przejeździe wezmą udział wszystkie nasze pojazdy drezynowe, a skład będzie wyglądał następująco:

Drezyluch+DR08+DR03+DR04+DR02, na końcu asekurować będzie drezyna DL2-01
3.05.2010 Rozpoczynamy sezon drezynowy 2010!
 
 
Tego dnia ekipa w składzie: Sławek Wieczorek oraz Paweł i Patryk Uziębło, wyruszyła na pierwszy w tym roku przejazd po naszej linii. Pogoda na początku nie dopisywała, ale gdy przestało padać, postanowiliśmy poczyścić następne kilkaset metrów toru w stronę Choszczna. Tym samym udało nam się oczyścić tor aż do przepustu na rzece między jeziorami.
Pierwsza jazdę inspekcyjną, można uznać za udaną.

Zdjęcia:


20.02.2010 Inscenizacja bitwy w Kaliszu Pomorskim
 
 
20 lutego 2010 w Kaliszu Pomorskim odbyła się inscenizacja bitwy, w której udział wziąła także nasza drezyna.

Więcej informacji na: http://www.kaliszpom.pl/aktualnosci/pokaz/104.dhtml

W tym celu przetransportowaliśmy do Kalisza Pomorskiego z Drawna dwie drezyny: DR08 oraz DR03.

(C) Sławomir Wieczorek & Adam Czerwiński 2010
This page is powered by Notepad ;-)